Dogadali się jak Polak z Polakiem

4

Sławni na rybach. Edinson Cavani

Urugwajczyk, Edinson Cavani, obecnie grający w PSG ma podobno w czerwcu 2020 zmienić barwy klubowe.. Ale my nie tym :-) Cavani zawsze podawał, że źródłem jego strzeleckiej formy jest jego hobby: wędkarstwo. To głównie dlatego zawsze będziemy mu kibicować!


17

Czy ten ojciec naprawdę użył córki jako przynęty?

Obrażenia na ręku dziewczynki mogą to sugerować, ale z pewnością to tylko niezbyt miły wypadek, który będą wspominać przez całe życie.


10

Egzamin z cierpliwości

Albo ten koleś jest zwariowany, albo złakniony wędkowania do granic możliwości abo się o coś założył. Nie wiemy, ale za wielu takich desperatów nie znamy.


7

Poszedł tam, gdzie mówił

Ten wędkarz nie skłamał. Bank po angielsku ma dwa znaczenie, to drugie to po prostu brzeg :-)


8

Henio i Wiesio po wędkarsku

Klasyczny mem w stylu powiedz coś po wędkarsku, skoro jesteś wędkarzem :-)


15

Sławni na rybach: Julianne Hough

Przyznajemy szczerze, że nie znamy pani Julii, ale 5 mln obserwujących na Instagramie i takie okazy powalają zaliczyć ją w poczet sławnych na rybach!
Żródło: profil JulesHough / instargram


18

Pogoda dla wędkarzy

Każdy wędkarz wie, że nie zawsze ryby biorą tak samo. Pogoda ma duży wpływ na aktywność żerowania ryb, i to zarówno spokojnego żeru, jak i drapieżników. Ma to również wpływ na przyjemność z wędkowania. Ładna słoneczna pogoda wcale nie oznacza braku brań.
Braniom nie sprzyjają przede wszystkim nagłe skoki ciśnienia i gwałtowne zmiany pogody. Lepszy jest długotrwały upał, niż duże dobowe amplitudy temperatur. Ryby są najbardziej aktywne przy umiarkowanej temperaturze. Opady deszczu, zwłaszcza w wodach stojących, powodują wzrost natlenienia, a co za tym idzie, mogą zwiększać aktywność ryb.
Wędkarstwo to zajęcie, w którym człowiek mierzy się nie tylko z rybą, ale z całą skomplikowaną siecią zależności w przyrodzie. Im lepiej się je pozna, tym efektywniejszy połów. Bez względu na pogodę potrafi dawać przyjemność.


15